1. Austria chce podać do sądu Komisję Europejską z powodu wydania zezwolenia Węgrom na rozbudowę elektrowni jądrowej Paks.
Elektrownia Jądrowa Paks ma zostać rozbudowana o dwa rosyjskie reaktory WWER – 1200, które mają zostać sfinansowane przez Rosję w 80%.
Dla rządu Austrii energia jądrowa nie jest odpowiedzią na zmiany klimatu i nie jest też zrównoważoną formą dostaw energii elektrycznej. Energetyka jądrowa w Austrii jest zakazana przez wpis do konstytucji z roku 1978.
A tutaj możecie zrobić sobie wirtualną wycieczkę przez Austriacką Elektrownie Jądrową Zwentendorf, której budowa została wstrzymana:http://www.foto360.at/vr_panorama_fotos_dyn/fullscreen/vollbild_qtvr_panorama_photo.php?id=633
2. Rumunia potrzebuje dwóch nowych bloków jądrowych do osiągnięcia zamierzonego mixu energetycznego po roku 2025. To właśnie energetyka jądrowa zapewni odpowiedni poziom dekarbonizacji połączony ze stabilnością dostaw energii elektrycznej. Już w roku 2015 Rumunia podpisała porozumienie z Chinami w temacie rozbudowy elektrowni Cernavodă o dwa nowe bloki z reaktorami CANDU – 6.
Obecnie w Rumunii pracują dwa reaktory CANDU, które zaczęły produkcję energii elektryczne w 1996 oraz 2007 roku.
3. Do 20 stycznia 2018 roku na Leningradzkiej Elektrowni Jądrowej reaktory RBMK – 1000 wyprodukowały sumarycznie ponad 1 trylion kilowatogodzin godzin energii elektrycznej. Pierwszy reaktor został oddany do eksploatacji w roku 1974 natomiast ostatni w 1981.
4. Kolejny (337) raport TEPCO na temat przechowywania materiałów promieniotwórczych oraz radioaktywnej wody w elektrowni jądrowej Fukushima. Kliknij tutaj
#ejdlakazdego

Powered by WPeMatico