1. Pod tym linkiem znajdziecie filmik podsumowujący obecny stan na elektrowni Fukushima: Klik tutaj
2. NASA testuje mały reaktor, który ma za zadanie przyszłe wsparcie misji na Marsa, Księżyc czy też do innych celów w przestrzeni kosmicznej. Testowanie reaktora „Kilopower” rozpoczęło się w listopadzie 2017 roku, reaktor będzie mógł być instalowany w dwóch wariantach mocy: 1 kW oraz 10 kW. Wariant o mocy 1 kW będzie wykorzystywany w misjach w głębokiej przestrzeni kosmicznej, natomiast opcja 10 kW podobnie jak jej poprzednik oraz dodatkowo w misjach na Marsa, gdzie 4 lub 5 takich jednostek mogłoby być rozmieszczonych. Reaktory mogą być użyte do produkcji tlenu, wody oraz ciekłego tlenu.
3. Do roku 2020 planuje oddać się do eksploatacji pierwszy blok z reaktorem WWER – TOI na Kurskiej Elektrowni Jądrowej – 2. Jak dotąd prace idą zgodnie z harmonogramem budowy, docelowo w elektrowni mają pracować cztery takie reaktory, które w przyszłości mają zastąpić Kurską Elektrownie Jądrową gdzie obecnie w eksploatacji są cztery reaktory RBMK – 1000.
4. W poprzednim tygodniu pisałem o rozpoczęciu procesu instalacji czterech generatorów pary w Białoruskiej Elektrowni Jądrowej, w tym tygodniu proces ten się zakończył. Następnym etapem będzie spawanie obiegu pierwotnego.
5. Kolejny (336) raport TEPCO na temat przechowywania materiałów promieniotwórczych oraz radioaktywnej wody w elektrowni jądrowej Fukushima. Tutaj
Na zdjęciu przedstawiony proces montażu generatorów pary.
#ejdlakazdego

Powered by WPeMatico