Dla osób z Warszawy ( #warszawa ) i okolic:

Prof. Andrzej Strupczewski zaprasza na odczyt dra Detlefa Ahlborna (Vernunfkart) na temat problemów niemieckiego programu Energiewende.
Prelegent i afiliacja:
dr Detlef Ahlborn, organizacja Vernunftkraft https://www.vernunftkraft.de/
Data:
pon., 2018-09-10 16:00
Miejsce:
Wydział Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, sala 0.06 na parterze
Streszczenie:
Zapraszam serdecznie na odczyt Problems of Energiewende, Dr. Detlefa Ahlborna, wiceprezesa niemieckiej organizacji Vernunftkraft.
Jest to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się prawdy o niemieckim programie Energiewende z ust jednego z czołowych ekspertów niemieckich. Ocena niemieckiej strategii energetycznej jest bardzo ważna dla innych krajów, a szczególnie dla Polski, mającej podobne warunki klimatyczne jak Niemcy. Dr Ahlborn pokaże, jak dalekie od prawdy są twierdzenia propagandy przemysłu wiatrowego, jakie szkody powoduje rozbudowa wiatraków w pobliżu osiedli ludzkich, w lasach i w rejonach przybrzeżnych, jak szkodliwe dla systemu energetycznego jest powiększanie mocy źródeł pracujących niestabilnie i nieregularnie, jakie koszty w skali państwa powoduje dawanie subsydiów na wiatraki i jakie są skutki powodowanego tym wzrostu cen energii elektrycznej.
Taka okazja – by posłuchać, co ekspert niemiecki sądzi o polityce rządu niemieckiego – nieprędko się znów zdarzy. Materiały informacyjne z odczytu dr Ahlborna będą przesłane wszystkim obecnym na odczycie.
Odczyt będzie po angielsku. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszam
Andrzej Strupczewski

#energetyka #ejdlakazdego